Blöf Oyunu Nasıl Dağıtılır?

Blöf oyunu nasıl dağıtılır; blöf oyununda kartlar tükeninceye kadar oyunculara dağıtılmaya devam eder. Örneğin bir kişide değerinden daha fazla kart varsa oyun akışına ilk olarak o başlar. 52lik bir seride kartlar oyunculara eşit olarak dağıtılmaya çalışılır. Bu aşamada örneğin diğer oyuncularda 6 bir oyuncuda 7 kart bulunuyorsa oyuna o oyuncu başlar. Oyun 3-5 kişi arasında oynanabilmektedir. Yaygın olarak 3 kişi arasında oynanır. Çok detaylı kurallara tabi olmadan, daha net ve açık bir iskambil oyunu akışından istifade etmek isteyen kişiler için harika bir alternatif olacaktır.

Oyun Detayları Nelerdir?

Blöf oyunu nasıl dağıtılır; kartlar oyuncular arasında eşit olarak dağıtılır. Bu noktada oyunun asıl amacı elinizde bulunan kartların ne olduğunu belli etmeden karşı tarafı kandırmaktır.

  • Blöf yaparken atılacak olan tüm adımların mantık çerçevesinde olması gerekmektedir. Örneğin 2 adet 4ünüz olduğunu belirttiniz. Bu oldukça riskli bir adım olacaktır.

  • Farklı bir oyuncunun da elinde 3 adet 4lü olabilir. Bu şekilde blöf yaptığınız net olarak anlaşılmış olacaktır.

  • Blöf yapmak isteyen kişilerin önce davranması gerekmektedir. Yerde kartlar biriktiği zaman blöf yapmak ve kişileri kandırmak daha zor olacaktır. Kişiler attıkları kartlardan haberdar olduğu için sizin blöfünüzün geçersiz olması çok olasıdır.

Oyunun temel amacı elinizdeki kartları diğer oyunculardan sıraca önce bitirmektir. Bu şekilde oyunu kazanma fırsatını elde etmiş olacaksınız.

Oyun Akışı Nasıl Devam Eder?

Blöf oyunu nasıl dağıtılır; kart dağıtım adımının sonrasında ilk oyuncu yere kaç adet ve hangi türlerde olduğunu belirterek kart koyması gerekmektedir. Bu aşamanın hemen sonrasında tabi ki blöf yapabileceğini de belirtmek gerekir. Bu tamamen sizin tercihinizdir. Bir sonraki kişi ise dilerse blöf diyerek yani sizin el ile alakalı verdiğiniz bilgilere inanmayarak, oyun akışına dahil olabilir. Eğer sizin gerçekten blöf yaptığınızı tespit ederse yere attığınız kartlar tarafınıza iade edilecektir. Bu şekilde oyunda ilerleme kaydetmemiş olacaksınız.

Blöf yapıyorsanız bu blöfün diğer oyuncular tarafından yakalanmayacağından emin olmanız gerekmektedir. Oyun akışının tüm detayları ile alakalı olarak en temel husus karşıdakinin görüşlerini ve düşüncelerini analiz etmektir. Halinde tedirginlik gördüğünüz bir oyuncunun blöf yapmaya daha yakın olduğunu da belirtmek gerekir. Sizin blöf yaparak bunun anlaşılmamasını sağlamanız kadar, rakipleriniz tarafından yapılan blöflerin anlaşılmaması da büyük önem arz etmektedir. Hem kendi hal ve hareketlerinize dikkat etmelisiniz hem de rakiplerinizin kartları ortaya koyarken nasıl bir ruh hali içerisinde olduğuna dair inceleme yapmalısınız. Her an tetikte olmanız gereken bir oyun türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Martingale Stratejisi Nedir?

Blöf oyunu nasıl dağıtılır; kartların dağıtılmasından oyunun nasıl işlediğine kadar bilgi sahibi olmanızın hemen sonrasında bütçenizi nasıl yönetmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Martingale stratejisinde kişilerin dikkate alması gereken hususların başında kesinlikle risk faktörü gelmektedir. Küçük ve orta bütçeli, olan oyuncuların bu konuda daha hassas olması gerekir. Tek bir blöf eline yüksek yatırım yapmaktan kaçınmaları tavsiye edilmektedir. Martingale oyun akışı ile alakalı olarak sorun yaşanmaması için orta veya yüksek bütçeli olan kişilerin tercihlerini bu sistemden yana kullanmaları gerektiği bildirilmelidir.

Martingale sisteminde ilk elinizde ortaya 10 lira koyduysanız ve kaybettiyseniz bir sonraki elinizde ortaya 20 TL koymanız istenmektedir. Yine kaybederseniz bir sonraki elde ede 40 TL koymanız gerekmektedir. Bu şekilde kaybettikçe ortaya koyduğunuz tutarın kesinlikle artması gerekmektedir. Kişilerin bu stratejiyi uygulayabilmesi için öncelikli olarak ortalamanın üzerinde bir bütçesi olması gerekir. Martingale sisteminde kazanım elde ettiğiniz ilk elde hem oyunda kaybettiğiniz tutarı hesabınıza tanımlama hakkını elde edebilirsiniz hem de kara geçme olasılığını kazanacaksınız. Bu oyun stratejisi sadece blöf oyununda değil, diğer casino ve iskambil oyunlarında da uygulanabilmektedir.

Bütçe Analizine Dikkat!

Blöf oyunu nasıl dağıtılır; oyun kartlarının dağıtılması kadar önemli olan hususların başlında kesinlikle bütçe analizi gelmektedir. Şans ve stratejinin bir arada olduğu bu oyunda bütçenizi korumak sizin önceliğiniz olmalıdır. Kişilerin bütçe analizi yaparken özellikle düşül ve orta seviyede bütçesi olan kişilerin tek bir ele yüksek yatırım yapmaktansa farklı ellere daha düşük yatırım yapmak üzerinde durması gerekmektedir. Her ele düşük yatırımlar yaparak tecrübe kazanmak sizin için daha verimli bir alternatif olacaktır.

Online Blöf Oynanabilir Mi?

Online olarak da blöf oynayabileceğiniz bet siteleri mevcuttur. Kişilerin bu aşamada legal siteler üzerinden erişim sağlamasının mümkün olmadığını belirtmek gerekir. İllegal siteler üzerinden ancak erişim adımını tamamlamanıza olanak verilmektedir. Oyun akışında lisanslı olan siteleri tercih ederek genel verimliliği bir kadem daha artırabilirsiniz. Lisanslı olan oyun sitelerinde oyun akışının güvenliğine dair asla bir sorun meydana gelmeyecektir. Oyun akışı sorunsuz bir biçimde işlerliğini sürdürecektir. Online blöf oyunlarında kullanıcıların bütçe analizine daha da dikkat etmesi gerekmektedir. Bu aşamada kişilerin özellikle bonuslar ile de kazanımınızı desteklemeniz önerilmektedir. Bonuslar konusunda zengin olan sitelerden yana tercihinizi kullanırsanız elde edeceğiniz kazanım tutarının büyük oranda artış göstereceği de belirtilmelidir.

S.S.S

Blöf oyun detayları nelerdir?

Blöf oyununda elinizde bulunan kartları farklı lanse etmek üzerine kurulu olan bir sistem geçerlidir. Maksat elinizdeki kartların ne olduğunu yansıtmamaktır.

Blöf oyununda kazanma olasılığı yüksek midir?

Elinizdeki kartları gizlemeyi ne kadar iyi başarırsanız kazanma olasılığınız da o kadar yüksek olacaktır. Şans ve strateji sizin için bir arada işleme alınmalıdır.

Martingale nedir?

Oyun akışında hangi strateji uygulanabilir sorusu da sıklıkla gelmektedir. Martingale stratejisi oyuna yatırılan tutarın her kaybedilen elde bir adım daha üst seviyeye çekilmesi olarak tanımlanabilir.

Bir yanıt yazın